4
New here? Sign up now! |
 
Sport50
Are you fan or member of FC Jeunesse Canach...
Kalenner
Monthly view
List view
Home / Away / Special Event
Select Team:
Select Month:

« Mar April 2017 May »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
     1
Entente Osten (II)<br/>vs.<br/>Union Remich/Bous
 14:30h 
Entente Osten (II)
vs.
Union Remich/Bous

Entente Osten (1)<br/>vs.<br/>FC Marisca Mersch
 15:30h 
Entente Osten (1)
vs.
FC Marisca Mersch

FC Ehlerange<br/>vs.<br/>Entente Osten
 15:30h 
FC Ehlerange
vs.
Entente Osten

U.N. Käerjéng 97 (I)<br/>vs.<br/>Entente Osten
 16:00h 
U.N. Käerjéng 97 (I)
vs.
Entente Osten

Entente Osten (II)<br/>vs.<br/>RFCU Lëtzebuerg (III)
 16:30h 
Entente Osten (II)
vs.
RFCU Lëtzebuerg (III)

FC Cebra 01<br/>vs.<br/>Entente Osten (III)
 16:30h 
FC Cebra 01
vs.
Entente Osten (III)

2
Entente Osten<br/>vs.<br/>CS Fola Esch
 13:30h 
Entente Osten
vs.
CS Fola Esch

Jeunesse Canach (1)<br/>vs.<br/>U.N. Käerjéng 97 (I)
 16:00h 
Jeunesse Canach (1)
vs.
U.N. Käerjéng 97 (I)

Entente Osten (II)<br/>vs.<br/>Swift Hesperange (Cadets II)
 16:00h 
Entente Osten (II)
vs.
Swift Hesperange (Cadets II)

3
4
5
6
7
8
Entente Osten <br/>vs.<br/>RFCU Lëtzebuerg
 16:00h 
Entente Osten
vs.
RFCU Lëtzebuerg

9
US Mondorf-Les-Bains<br/>vs.<br/>Jeunesse Canach (1)
 16:00h 
US Mondorf-Les-Bains
vs.
Jeunesse Canach (1)

FC Una Strassen (1)<br/>vs.<br/>Jeunesse Canach (3)
 16:00h 
FC Una Strassen (1)
vs.
Jeunesse Canach (3)

10
11
12
13
14
15
FC Etzella Ettelbreck<br/>vs.<br/>Jeunesse Canach (3)
 16:00h 
FC Etzella Ettelbreck
vs.
Jeunesse Canach (3)

16
17
18
Tag Fussballferienschule
09:00h-20:00h
19
Tag Fussballferienschule
09:00h-20:00h
20
Tag Fussballferienschule
09:00h-20:00h
21
22
U.N. Käerjéng 97 (I)<br/>vs.<br/>Entente Osten
 11:00h 
U.N. Käerjéng 97 (I)
vs.
Entente Osten

Entente Osten (III)<br/>vs.<br/>FC Red Star Merl-Belair (II )
 11:00h 
Entente Osten (III)
vs.
FC Red Star Merl-Belair (II )

Daring-Club Echternach<br/>vs.<br/>Entente Osten (II)
 11:00h 
Daring-Club Echternach
vs.
Entente Osten (II)

Entente Osten (1)<br/>vs.<br/>FC 72 Erpeldange
 16:00h 
Entente Osten (1)
vs.
FC 72 Erpeldange

Jeunesse Esch<br/>vs.<br/>Entente Osten
 16:00h 
Jeunesse Esch
vs.
Entente Osten

Entente Osten (II)
vs.
FC Mamer 32 (II)
 16:00h 
Entente Osten (II)
vs.
FC Mamer 32 (II)

Tag Galadinner 60 Joer
19:00h-23:00h
23
Jeunesse Canach (1)<br/>vs.<br/>FC Victoria Rosport
 16:00h 
Jeunesse Canach (1)
vs.
FC Victoria Rosport

Jeunesse Canach (3)<br/>vs.<br/>US Rumelange
 16:00h 
Jeunesse Canach (3)
vs.
US Rumelange

U.N. Käerjéng 97<br/>vs.<br/>Entente Osten
 16:00h 
U.N. Käerjéng 97
vs.
Entente Osten

FC Cebra 01<br/>vs.<br/>Entente Osten (II)
 16:00h 
FC Cebra 01
vs.
Entente Osten (II)

24
25
26
27
28
Progrès Niederkorn<br/>vs.<br/>Jeunesse Canach (1)
 20:00h 
Progrès Niederkorn
vs.
Jeunesse Canach (1)

U.N. Käerjéng 97 (I)<br/>vs.<br/>Jeunesse Canach (3)
 20:00h 
U.N. Käerjéng 97 (I)
vs.
Jeunesse Canach (3)

29
Entente Osten <br/>vs.<br/>CS Fola Esch
 11:00h 
Entente Osten
vs.
CS Fola Esch

Entente Osten (III)<br/>vs.<br/>FC Sporting Bertrange
 11:00h 
Entente Osten (III)
vs.
FC Sporting Bertrange

US BC 01 Berdorf-Consdorf
vs.
Entente Osten (II)
 11:00h 
US BC 01 Berdorf-Consdorf
vs.
Entente Osten (II)

Entente Grengewald <br/>vs.<br/>Entente Osten (1)
 16:00h 
Entente Grengewald
vs.
Entente Osten (1)

Entente Osten<br/>vs.<br/>Entente Niederkorn/Sanem
 16:00h 
Entente Osten
vs.
Entente Niederkorn/Sanem

FC Cebra 01<br/>vs.<br/>Entente Osten (II)
 16:00h 
FC Cebra 01
vs.
Entente Osten (II)

Tag Café Belgique (Jugendkommissioun)
19:00h-23:00h
30
RFCU Lëtzebuerg<br/>vs.<br/>Entente Osten
 16:00h 
RFCU Lëtzebuerg
vs.
Entente Osten