2
New here? Sign up now! |
 
Sport50
You're not a fan of FC Jeunesse Canach yet...
Kalenner
Monthly view
List view
Home / Away / Special Event
Select Team:
Select Month:

« Apr May 2017 Jun »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
5
6
Entente Mondorf/Schengen<br/>vs.<br/>Entente Osten
 11:00h 
Entente Mondorf/Schengen
vs.
Entente Osten

Avenir Beggen<br/>vs.<br/>Entente Osten (III)
 11:00h 
Avenir Beggen
vs.
Entente Osten (III)

Entente Osten (II)<br/>vs.<br/>Entente CSG/Biwer/Berbourg (II)
 11:00h 
Entente Osten (II)
vs.
Entente CSG/Biwer/Berbourg (II)

Entente Osten (1)<br/>vs.<br/>FCM Young Boys Diekirch
 16:00h 
Entente Osten (1)
vs.
FCM Young Boys Diekirch

F91 Diddeléng<br/>vs.<br/>Entente Osten
 16:00h 
F91 Diddeléng
vs.
Entente Osten

Entente Osten (II)<br/>vs.<br/>Les Aiglons Dalheim ()
 16:00h 
Entente Osten (II)
vs.
Les Aiglons Dalheim ()

7
Jeunesse Canach (1)<br/>vs.<br/>FC Una Strassen (I)
 16:00h 
Jeunesse Canach (1)
vs.
FC Una Strassen (I)

Jeunesse Canach (3)<br/>vs.<br/>FC Victoria Rosport
 16:00h 
Jeunesse Canach (3)
vs.
FC Victoria Rosport

Entente Osten<br/>vs.<br/>Entente CSG/Biwer/Berbourg
 16:00h 
Entente Osten
vs.
Entente CSG/Biwer/Berbourg

Union Remich/Bous<br/>vs.<br/>Entente Osten (II)
 16:00h 
Union Remich/Bous
vs.
Entente Osten (II)

8
9
10
11
12
Tag Kabarä
19:30h-22:00h
13
Entente Osten <br/>vs.<br/>FC Ehlerange
 11:00h 
Entente Osten
vs.
FC Ehlerange

Entente Osten (III)<br/>vs.<br/>FC Cebra 01
 11:00h 
Entente Osten (III)
vs.
FC Cebra 01

Union Remich/Bous<br/>vs.<br/>Entente Osten (II)
 11:00h 
Union Remich/Bous
vs.
Entente Osten (II)

FC Marisca Mersch<br/>vs.<br/>Entente Osten (1)
 16:00h 
FC Marisca Mersch
vs.
Entente Osten (1)

Entente Osten<br/>vs.<br/>U.N. Käerjéng 97 (I)
 16:00h 
Entente Osten
vs.
U.N. Käerjéng 97 (I)

RFCU Lëtzebuerg (III)<br/>vs.<br/>Entente Osten (II)
 16:00h 
RFCU Lëtzebuerg (III)
vs.
Entente Osten (II)

14
Jeunesse Esch<br/>vs.<br/>Jeunesse Canach (1)
 16:00h 
Jeunesse Esch
vs.
Jeunesse Canach (1)

Jeunesse Canach (3)<br/>vs.<br/>FC Mondercange (2. Ekipp)
 16:00h 
Jeunesse Canach (3)
vs.
FC Mondercange (2. Ekipp)

15
16
17
18
19
20
Entente Osten <br/>vs.<br/>U.N. Käerjéng 97 (I)
 11:00h 
Entente Osten
vs.
U.N. Käerjéng 97 (I)

FC Red Star Merl-Belair (II )<br/>vs.<br/>Entente Osten (III)
 11:00h 
FC Red Star Merl-Belair (II )
vs.
Entente Osten (III)

Entente Osten (II)<br/>vs.<br/>Daring-Club Echternach
 11:00h 
Entente Osten (II)
vs.
Daring-Club Echternach

FC 72 Erpeldange<br/>vs.<br/>Entente Osten (1)
 16:00h 
FC 72 Erpeldange
vs.
Entente Osten (1)

Entente Osten<br/>vs.<br/>Jeunesse Esch
 16:00h 
Entente Osten
vs.
Jeunesse Esch

FC Mamer 32 (II)
vs.
Entente Osten (II)
 16:00h 
FC Mamer 32 (II)
vs.
Entente Osten (II)

21
Jeunesse Canach (1)<br/>vs.<br/>F91 Diddeléng
 16:00h 
Jeunesse Canach (1)
vs.
F91 Diddeléng

FC Rodange 91<br/>vs.<br/>Jeunesse Canach (3)
 16:00h 
FC Rodange 91
vs.
Jeunesse Canach (3)

CS Fola Esch<br/>vs.<br/>Entente Osten
 16:00h 
CS Fola Esch
vs.
Entente Osten

Swift Hesperange (Cadets II)<br/>vs.<br/>Entente Osten (II)
 16:00h 
Swift Hesperange (Cadets II)
vs.
Entente Osten (II)

22
23
24
25
26
27
Jeunesse Esch<br/>vs.<br/>Entente Osten
 11:00h 
Jeunesse Esch
vs.
Entente Osten

Entente Osten (III)<br/>vs.<br/>FC Tricolore Gasperich
 11:00h 
Entente Osten (III)
vs.
FC Tricolore Gasperich

FC RM Hamm Benfica (II)<br/>vs.<br/>Entente Osten (II)
 11:00h 
FC RM Hamm Benfica (II)
vs.
Entente Osten (II)

Entente Osten (1)<br/>vs.<br/>FC Red Star Merl-Belair
 16:00h 
Entente Osten (1)
vs.
FC Red Star Merl-Belair

Entente Osten<br/>vs.<br/>SC Bettembourg
 16:00h 
Entente Osten
vs.
SC Bettembourg

Entente Osten (II)
vs.
Entente Echternach-Rosport-Berdorf-UMW (2)
 16:00h 
Entente Osten (II)
vs.
Entente Echternach-Rosport-Berdorf-UMW (2)

US Esch/Alzette<br/>vs.<br/>Entente Osten
 16:00h 
US Esch/Alzette
vs.
Entente Osten

Entente Osten (II)
vs.
US BC 01 Berdorf-Consdorf
 16:00h 
Entente Osten (II)
vs.
US BC 01 Berdorf-Consdorf

28
29
30
31